MİLLİ FİKİR
GƏNCLƏR HƏRƏKATI
[Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
SAYTIN FORUMU » "Milli Fikir" Forumu » Milli Siyaset » Milletciler ve siyaset (Milli ideologiya siyasi ideologiya kimi ishelene bilermi?)
Milletciler ve siyaset
BOYUK_ULUSDate: Sunday, 30.03.2008, 13:50 | Message # 1
Рядовой
Group: Users
Status: Offline
Eziz genclerimiz, bu gun Milli Fikir GH ictimai birlik olaraq Azerbaycan gencliyi icinde milli shuuru dirlceltmeye ve ziyali gencl;erde milli ruh yuksekliyi yaratmaga calishir. Bir sozle biz Azerbaycan ucun lazimli olan ictimai fikiri qurmaga calishiriq. Ve mebne ele gelir ki, hansi siyasi eqdieye xidmet etsek de, hamimizda milli dovletcilik ve vetandas milliyetciliyi(civil natiopnalism) olmalidir. Ve hansi partianin numayende hakimiyyete gelsede yalniz milli maraqlara xidmet etmleidir.Beli, efsuslar olsun ki, bizde veziyyet tamam bashqa curdur.Milletcilik milleti birleshdirmek evezine parcalayan ideologiyalarin sirasina qatilib. Ve bezileri fanatik genclerin qanina, canina hopan milli ideologiyani oz siyasi aletine cevirmeye calsihir... Eziz eqdie yoldahslarim sizlerin de fkrini bilmek isterdim

Soyunu derk et, ozunu isbat et!

aykaDate: Sunday, 30.03.2008, 14:41 | Message # 2
Рядовой
'Milletcilik milleti birleshdirmek evezine parcalayan ideologiyalarin sirasina qatilib.' Bu sozlerinizle tamamile razi deyilem. Milli ruh hamimizda var sadece gencler keskin olaraq muxalifet ve iqtidara ayrilir. Milli ruh dedikde hec bir bolguye bolunmek olmaz. Sadece hami veteni sevib onun rifahi ucun calsihmalidir. Bunu bize hec kim tapshirmamalidir. Milli maraqlari qorumaq onu xarici alemde yaymaq her birimizin borcudur ve bunu reklam etmemeliyik. Xaricde yashayanlar ucun biz sadece azerbaycanliyiq. bizim bir uzumuz bir adimiz var. Gelin menfini gorende musbetleride gore bilek.

BOYUK_ULUSDate: Sunday, 30.03.2008, 16:19 | Message # 3
Рядовой
Salamç eziz yurddashimç evvela sene bu sayta girdiyine gore minnetdarligimi bildirirem.Elbette ki, sizin iradinizda duzgunluk var, cunki men fikrimi duzgun esaslandira bilmedim.Milliyetcilik mehz o keslerin sayesinde parcalayan idoloji olmushdur ki, onlar milli amilden siyasi divident kimi yararlanmaga calishirlar.Biz xalq olaraq azerbaycanli ola bilerik, amma onu derk etmeliyik ki, biz Oguz ER turkuyuk ve bunu dikte etmeliyik ister xariciye ister daxiliye. Uca Yaradan Biz Azerbaycan Turklerine haqqina shaib cixmaga guc ve irade versin

Soyunu derk et, ozunu isbat et!

Message edited by BOYUK_ULUS - Sunday, 30.03.2008, 16:20

Milli-fikirDate: Monday, 31.03.2008, 10:40 | Message # 4
Admin
Group: Administrators
Bouyuk Ulus, men seni yaxindan tanimasayadim deyerdim ki, sen nese sayqlayirsan:) Milliyetcilik milleti paraclayan yox onu birleshdiren ideolojidir. Eger bizde bnu mumkun deyilse bu milletin gunahidir. Milet milletc ola bilmir, ona gore!birt sheyi etiraf edek ki, bizim millet ideolojilere parcalanib ve bunlardan biri de milletcilikdir, amma, ona parcalayan demek olmaz. Mene ele gelir ki,k sen de bunu nezerde tutmusan.Tanri turku qorusun

Uca Yaradan Oguz Er turklerine haqqina sahib cixmaga guc ve irade versin!

SEXAVETDate: Monday, 31.03.2008, 16:41 | Message # 5
Рядовой
Qardashlar, salam. Bu forumun aktivleshdirmek lazimdir. Efsusalr olsun ki, bu millet milletci ola bilmir. Ve biz hevesden dushmeden buna calışmalıyıq ve genclerde milli şüuru oyatmalıyıq.Artıq ferdi aile qyretinden milli qyrete keçmeliyik

VETEN MENE OGUL DESE NE DERDIM,
MAMIR OLUB QAYASINDA BITERDIM!

SOSIALISTDate: Saturday, 27.12.2008, 00:28 | Message # 6
Рядовой
BOYUK ULUSNAN RAZIYAM AMMA AYKA XANIMLA yox chunki xaish ederdimki o yaxshiliqlari saysin belkede var amma azliq choxluga tabedir?bir milletdeki baxishlar toqqushur o MILLETIN geleceyi sual altindadir.hemdeki ICTIMAI BIRLIK deyilen bir shey var men gomurem inu enazindan baxishlar buna ornekdir qaldiki ideologiyaya bilirsiniz bizim liderler hem DAQMATIK HEMDE XARIZMATIK LIDERLERDIR ona gore nes irelileyish gozlemeyin.helelik

student

SAYTIN FORUMU » "Milli Fikir" Forumu » Milli Siyaset » Milletciler ve siyaset (Milli ideologiya siyasi ideologiya kimi ishelene bilermi?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2024